Jaké jsou matrace Dormeo

Spánkem strávíme skoro třetinu života, takže se výběru matrace se vyplatí věnovat opravdu pečlivě. Mezi nejznámější značky patří Dormeo, součást slovinské společnosti Studio Moderna, která své produkty prodává prostřednictvím sítě obchodů Top Shop. Její produkty jsou ceněny zejména pro řadu patentovaných technologií zajišťujících spánkový komfort a zdravotní nezávadnost.

Na následujících řádcích vám nabídneme přehled základních informací o značce Dormeo, zmíníme její specifika a produktové řady. Neopomeneme samozřejmě ani pohled do její historie a současnosti.

  • Specifika – všechny matrace jsou anatomické a ortopedická, společnost využívá inovativních řešení a technologií, poskytuje kompletní nabídku potřeb pro vybavení ložnice
  • Označení – pouze podle dominujícího materiálu, názvy dle význačné funkce
  • Historie – od svého vzniku v roce 2002 se značka soustředí na produkci matrací vybavených inovativními technologiemi a funkcemi, postupně expandovala na všechny kontinenty
  • Současnost – posílení pozic, více než 8 milionů prodaných kusů ve střední a východní Evropě, obchodní zastoupení ve více než 40 zemích světa

Specifika matrací Dormeo

Dormeo matrace jsou velmi oblíbené mezi chronicky nemocnými a alergiky. Všechny modely jsou navržené jako ortopedické a anatomické, takže zajišťují optimální oporu tělu při spánku. Nabídka je velmi široká a čítá devět druhů matrací všech možných tvrdostí a materiálového provedení. Při výrobě je využita početná škála přírodních materiálů, mezi nimiž nechybí třeba bambus, stříbro, sója nebo bavlna, které jsou kombinovány s umělými vlákny. 

Ukázka matrace Dormeo – Ergo Comfort

Cena

Dormeo je mezi zákazníky oblíbené i pro lákavou cenovku svých produktů. Ani ty nejdražší kousky obvykle nepřesahují hranici 10 000 Kč. Značka často využívá slevových akcí a na své produkty poskytuje slevu v řádech desítek procent. Někdy je možno se setkat i s nabídkou typu 1+1 či polštáři a přikrývkami zdarma při pořízení matrace.

Inovativní řešení

Pokud se něco matracím Dormeo upřít nedá, je to rozhodně přítomnost velkého množství patentovaných materiálů a technologií. Asi nejhojněji je zastoupen syntetický materiál Ecocell, který kombinuje prodyšnost, pevnost a snadno se přizpůsobí tělu. Díky svému umělému charakteru je odolný proti působení vlhkosti a alergenů. 

U latexových matrací se můžete setkat s materiálem zvaným Talalay. Získává se z přírodní gumy a při výrobě prochází několikafázovým procesem. Jedná se o základ jádra nejdražších latexových matrací z nabídky. Společnou snahou ortopedů a odborníků na technologie vznikl Ultratex kombinující výhody přírodního latexu a antibakteriální ochrany

Alergikům jsou určena speciální stříbrná či bambusová vlákna, která zabraňují množení roztočů a bakterií. Látka CleanEffect chrání před všemi nežádoucími vlivy nejen matraci, ale i její potah. Všechny modely jsou navíc ošetřeny mezinárodně uznávanou látkou Sanitized. Za zmínku stojí i ochrana Resistat, kdy je potah obohacen o uhlíková vlákna, která pohlcují statickou energii.

O méně častých funkcích potom pojednává následující tabulka:

FunkceK čemu slouží?
AdaptiveDynamická termoregulace – ochlazení v létě, zahřátí v zimě
Ergo vrstvaProstřední vrstva matrace inspirovaná přirozeným tvarem páteře – Kosmodisk
iMemoryPěna, která se přizpůsobí tvaru lidského těla
Přehled funkcí matrací Dormeo

Zaměřeno na zdraví

Matrace Dormeo jsou navrženy pro jedince trpící ortopedickými či jinými zdravotními obtížemi. Nabídka obsahuje modely určené přímo pro řešení rozličných problémů od bolestí hlavy a krční páteře přes růstové potíže dětí až po přetrvávající bolest ve spodní části zad. Jejich zónování je prováděno s ohledem na konkrétní zdravotní obtíže a jejich řešení. 

Kompletní nabídka

Jak už to bývá zvykem, i Dormeo nyní nabízí kompletní servis v oblasti spánku. Na jednom místě tak můžete kromě matrací zakoupit také postelový rám, rošty, přikrývky a polštáře, povlečení nebo dětskou přistýlku. Jedná se o vhodnou možnost zejména tehdy, pokud zařizujete úplně novou ložnici. Budete mít jistotu, že všechno bude sedět a zapadat do sebe, jak má. 

Označení

Značka Dormeo rozlišuje při označování svých matrací pouze materiál, z něhož je konkrétní produkt vyroben. Modely obvykle nesou označení své ikonické technologie nebo funkce a nejsou sdružovány v žádných produktových řadách. Mezi základní skupiny patří matrace z paměťové pěny, Ecocell matrace, latexové a pružinové matrace.

Historie značky

Dějiny značky Dormeo se začaly psát v roce 2002, kdy byla uvedena na trh slovinskou společností Studio Moderna. Ta se již od roku 1992 věnuje prodeji zdravotních pomůcek a dalších produktů prostřednictvím internetového obchodu a řetězců Top Shop. První matrace zaznamenala poměrně výrazný úspěch a byla prostřednictvím tří obchodních kanálů prodávaná v osmi zemích střední a východní Evropy.

V následujících letech se nabídka neustále rozrůstala, kromě matrací také o polštáře, přikrývky a další nezbytnosti pro zdravý spánek. Postupně byly otevřeny první kamenné prodejny, nejprve v domovské Ljublani, postupně i v dalších evropských státech. Roku 2011 vstoupila na trh legendární pružinová matrace Octaspring, která zaznamenala celosvětový úspěch. Ve stejné doba zahájila značka expanzi na další kontinenty.

Současnost značky

V současnosti Dormeo pokračuje v poměrně rychlém rozvoji a úspěšně se prosazuje po celém světě. Její produkty jsou prodávány ve více než 40 zemích z celého světa. V roce 2017 společnost dosáhla milníku v podobě více než 8 milionů prodaných matrací a přistýlek ve střední a východní Evropě, celosvětově bylo toto číslo ještě výrazně vyšší.

Dormeo matrace pro evropský trh jsou vyráběny v Itálii, americký kontinent zásobují továrny v USA. Společnost se v současné době soustředí na vývoj nových materiálů a zdokonalování technologií zajišťujících vysoký komfort a kvalitu spánku. 

Další stránky

Zdroje

https://www.arecenze.sk/matrace-dormeo/