Jaké jsou matrace Dřevočal

Kvalitní spánek je základem spokojeného života, proto se nákupu vhodné matrace vyplatí věnovat zvýšenou pozornost. Klíčovými kritérii pro její nákup jsou tvrdost a výrobní materiál. Nelze však říci, že by některá volba byla lepší než jiná, a vždy je zapotřebí zohlednit osobní preference. Významnou roli hrají i potah, rozměry a nosnost, druh roštu, stejně jako nejrůznější certifikace nezávislých společností. Nezapomeňte si také prostudovat pravidla správné údržby, díky níž vám bude matrace dobře sloužit dlouhá léta.

V tomto článku naleznete základní informace o značce Dřevočal, jejích produktech, historii i současných úspěších. 

  • Specifika – unikátní kombinace nízké ceny a vysoké kvality, použití výhradně certifikovaných materiálů, využití inovativních technologických postupů a nabídka zahrnující vše, co je potřeba pro dobrý spánek
  • Historie – společnost byla založena v Přerově roku 1990, za velkým úspěch stála odvaha experimentovat 
  • Označení – podle ženských jmen, neexistují produktové řady
  • Současnost – Sídlo i výrobní kapacity se stále nacházejí v Přerově, společnost je jedničkou na trhu s matracemi a lůžkovinami

Specifika matrací Dřevočal

Matrace Dřevočal mají mezi zákazníky zvuk zejména proto, že vynikají výhodnou kombinací nízké ceny a vysoké kvality. Nabídka čítá prakticky všechny v současnosti dostupné druhy od pružinových přes latexové až po pěnové matrace. Samozřejmostí je možnost výběru z různých tvrdostí, ale i početná škála speciálních modelů pro děti, seniory nebo chronicky nemocné. 

Ukázka matrace dřevočal – Dřevočal Lima

Certifikované materiály

Společnost Dřevočal používá při výrobě výhradně materiály certifikované Textilním zkušebním ústavem v Brně. Všechny produkty splňují přísné normy Evropské unie týkající se zdravotní nezávadnosti. Speciální zdravotní matrace jsou potom testovány ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Olomouci. 

Rozměr i potah na přání

Výroba matrací probíhá na nejmodernějších strojích s možností variabilního nastavení. Díky tomu si můžete u kteréhokoliv modelu zvolit požadované rozměry a vybrat z početné nabídky pratelných potahů. Potahy je možné prát na 60 °C, jsou tedy vhodné i pro alergiky vyžadující dokonalejší hygienu.

O tom, že každý typ potahu se vyznačuje trochu jinými vlastnostmi, svědčí i následující tabulka:

Typ potahuVlastnosti
Levanduleuklidňující, protizánětlivé a antiseptické účinky, podpora regenerace organismu
Úpletsnadné čištění, rychlý odvod vlhkosti a vysychání
AloeVera antibakteriální účinky, pozitivní vliv na pokožku
SilverGuardstříbrné ionty proti působení mikroorganismů
Lyocellvysoká absorpční schopnost, rychlé odpařování vlhkosti
Medicottantibakteriální účinky, omezení vzniku plísní, roztočů a hub
Potahy matrací dřevočal

Moderní prvky

Vlajkovou lodí Dřevočal jsou sedmizónové matrace, které jsou navrženy s ohledem na optimální rozložení váhy lidského těla. Některé modely jsou vybaveny antidekubitní vrstvou, díky níž se matrace vhodně přizpůsobí tvaru těla a zabraňuje vzniku proleženin. Masážní snopy pomáhají během spánku uvolnit svalstvo.

Průřezy přírodním materiálem pomáhají odvádět vlhkost a zabraňují tak vzniku plísní a bakterií. Regulaci teploty během spánku zajišťuje také paměťová pěna ArcticFoam, obohacena o geneticky neupravený sója olej. Provzdušněný střed potom obstarává žádoucí změkčení v nejvíce namáhaných místech. 

Rozšířený sortiment 

Kromě matrací se Dřevočal věnuje také produkci postelí, nočních stolků a doplňků, mezi nimiž nechybí ani chrániče, sedáky, podložky nebo anatomické polštáře. Nabídka tak plně pokrývá všechny požadavky pro kvalitní spánek. Pokud zařizujete novou ložnici, zvažte možnost pořízení setu postele s matrací. Budete tak mít jistotu, že matrace bude dokonale sedět v roštu a poslouží dlouhá léta. 

Lůžkoviny, polštáře a peřiny jsou velmi často nabízeny zdarma jako doplněk k novým matracím nebo roštům. Také při jejich výrobě Dřevočal využívá nejmodernější technologie, starající se o pohodlí, zdravotní nezávadnost a optimální odvod vlhkosti. 

Označení

Široká nabídka matrací Dřevočal není rozdělena do produktových řad. Na trh jsou uváděny jednotlivé modely obvykle nesoucí dobře zapamatovatelné označení v podobě ženského jména. V pojmenování neexistuje žádné logické hledisko, při nákupu je proto nutné jednotlivé produkty vyfiltrovat ručně.

Historie značky

Firma Dřevočal vznikla roku 1990 v Přerově, jedná se tedy o ryze českou značku. Výrobou matrací se zabývá již od počátku své existence, přičemž se nikdy nebála experimentovat se zajímavými materiály či jejich kombinacemi. Dobré pověsti se těší její produkty z kokosových vláken, bio pěny a antibakteriální pěny, které jsou vyhledávány alergiky a chronicky nemocnými.

Během 30 let své existence se společnost postupně vypracovala na pozici české jedničky v oblasti produkce matrací a dalších potřeb pro zdravý spánek. Její majitelé věnovali poměrně výrazné prostředky na modernizaci a vylepšování provozů a podařilo se jim získat řadu certifikací kvality. 

Současnost značky

Dřevočal si v současné době hlídá dominantní postavení na českém trhu. Firma, kterou stále vlastní její zakladatel, doposud sídlí v Přerově, kde má také svůj výrobní závod. Výrazná modernizace provozu a zvýšení jeho výrobních kapacit napomohlo zvýšit produkci a rozšířit sortiment nabízeného zboží.

V posledních letech se firma snaží poskytovat zákazníkům co největší variabilitu při nákupu. U nových modelů si tak mohou zvolit libovolný rozměr matrace i potah přesně podle svých představ. Nezapomíná se však na použití jakostních materiálů, které jsou citlivé nejen ke zdraví jedince, ale i k životnímu prostředí.

Zdroje

https://www.vybero.cz/matrace?vyrobce=drevocal

Další stránky