Jaké jsou matrace Tropico

Výrobci matrací nejsou na rozdíl od elektroniky obecně příliš známí, zákazníci si proto často nebývají jisti, od koho mohou očekávat kvalitu. Do elitní společnosti bezesporu patří i značka Tropico. V její široce rozkročené nabídce si svého favorita najde každý, ať již hledí na cenu, nebo na kvalitu. 

Následující článek si klade za cíl seznámit vás s nejdůležitějšími fakty ohledně značky Tropico. Koukneme se na zoubek jejich specifickým vlastnostem, materiálům i označením jednotlivých modelů a chybět nebude ani pohled do minulosti i současnosti značky. 

  • Specifika – matrace jsou vyrobeny z certifikovaných materiálů nejvyšší jakosti, mnoho inovativních funkcí a technologií, analytický systém pro výběr
  • Označení – náhodné, často ženská jména, obvykle vzhledné pojmenování
  • Historie – vznik v roce 2000, postupný rozvoj značky na pozici jednoho z dominantních hráčů na trhu, v roce 2007 vstup společnosti Hilding Anders
  • Současnost – stále součástí Hilding Anders, jedna z nejvýznamnějších značek českého a slovenského trhu s matracemi

Specifika matrací Tropico

Matrace Tropico jsou ceněné zejména pro pečlivost, s jakou k jejich navrhování tvůrci přistupují. Paleta dostupných modelů je velice široká a čítá jak standardní, tak i partnerské, dětské nebo zdravotní matrace. Samozřejmostí je možnost výběru různých tvrdostí a provedení. Výrobce používá velké množství syntetických i přírodních materiálů, jejichž vhodnou kombinací pomáhá docílit odpovídajícího efektu. 

Analytika

Tropico využívá při vývoji nových modelů analytický nástroj Ergo Check. Jedná se o speciální podložku vybavenou několika stovkami senzorů měřících tlak, který tělo na matraci vyvíjí. Získané informace jsou následně vyhodnocovány ve speciálním počítačovém programu a pomohou při návrhu vhodného typu matrace. 

Systém nachází využití pro navrhování nových modelů, ale i během konzultací se zákazníky. Při nákupu si tak můžete lehnout na podložku a systém následně vyhodnotí, která matrace z portfolia je pro vás tou pravou. 

Zdravotní nezávadnost

Tropico využívá širokou paletu materiálů od latexu přes nejrůznější typy pěn až po kokosová vlákna, stříbro nebo speciální druh bavlny. Všechny procházejí náročným testováním nezávislých autorit. Nejvyšší jakost použitých textilií potvrzuje mezinárodně uznávaný standard Öko-Tex, který je odbornou veřejností považován za jedno z nejvyšších ocenění, jaké může textilní společnost dosáhnout. 

Vysokou úroveň produkce dokládají i zátěžové testy, kterými matrace před uvedením do výroby procházejí. Jedná se o mechanický test ve válci SleepLab, který matraci namáhá zhruba 40 – 150 000 cykly simulující běžné používání po dobu dvou až osmi let. Pouze model, který projde bez větších problémů může být uveden do sériové výroby. 

Inovace

Tropico přichází na trh také s vlastními inovativními materiály a řešeními. Detailněji o nich pojednává tabulka níže.

Materiál / funkceK čemu slouží?
GelTouchHybridní pěna zajišťující pohodlí, hebkost a odvětrávání vlhkosti
Multi Pocket Pružinové jádro rozdělené do 7 zón, podpírá a kopíruje tělo
AegisPovrchová úprava pro hubení roztočů a mikroorganismů
Thermo&Air ControlOdvětrávací systém potahu 
Kokosová deskaRoznášecí deska pro větší stabilitu a lepší rozložení hmotnosti

Kromě vlastních řešení se nebrání ani použití patentů jiných značek. Můžete se tak setkat třeba s přírodními vlákny Tencel nebo tkaninou Lyocell.

Nabídka

Portfolio značky Tropico již dávno netvoří jen matrace. Postupně došlo k rozšíření nabídky o další produkty pro kvalitní spánek. Zakoupit tak můžete postele, rošty, polštáře, podložky a jiné pomůcky pro zdravé spaní. Všechny odpovídají náročným požadavkům a drží certifikace Öko-Tex. Pořízením výrobků jedné značky si můžete být jisti, že všechno do sebe bude zapadat, jak má. 

Cena

Cenová politika značky Tropico se příliš neliší od ostatních hráčů na trhu. Většina modelů se pohybuje v rozmezí od 5 000 do 9 000 Kč. K mání jsou ale i kousky v hodnotě přesahující 30 000 Kč pro nejnáročnější zákazníky. Společnost často láká zákazníky na zajímavé nabídky v podobě doplňků zdarma, akce typu 1+1 nebo slevové kupóny. 

Označení

Tropico matrace nejsou rozděleny do žádných produktových řad a firma je na trh uvádí postupně. Variabilní jsou i názvy, nejčastěji se jedná o ženská jména doplněná ikonickou funkcí, nezřídka však jde i o abstraktní názvy evokující vysokou kvalitu. 

Historie značky

Společnost Tropico byla založena roku 2000 v Roztokách u Jilemnice a postupně se jí podařilo vypracovat na pozici jednoho z nejvýznamnějších producentů matrací a ložních doplňků. Během prvních let své existence získala silnou pozici na českém trhu a pokukovala i po expanzi do dalších zemí. Avšak v roce 2007 se značka stala součástí švédské skupiny Hilding Anders, která dále rozšířila výrobní kapacity a natočila kormidlo směrem k významné pozici v rámci České republiky a Slovenska. 

Současnost značky

V současné době je značka stále v držení koncernu Hilding Anders, která patří k největším světovým producentům matrací. Na domácím trhu si udržuje velkou oblibu zákazníků. Výroba stále probíhá v závodě v Roztokách u Jilemnice, do kterého proudí investice za účelem zdokonalení a urychlení výrobního procesu. Společnost má v současné době více než 100 zaměstnanců. 

Další stránky